Yedek parça

Türü

Kamyon, inşaat yada tarım gibi bütün modern teknikler, parçalar yada modüller fabrikada-üreticide toplanır.Bazen makineler aşınır, ama tamamen aşınmaz. Bir kısmı diğerlerinden daha fazla aşınabilir. Bir tanesi çalışırken diğerinin değiştirilmesini gerekmektedir. Yedek parçaları tedarikçi üretir ve birincil piyasada satılır. İkincil piyasada ise genellikle ikinci elden değişen derecelerde aşınması olan yedek parçalar vardır. İkincisi, onun orijinalin kalitesine, yük ve bakımına bağlıdır. Bazen kazadan sonra makinelerin bazı parçaları bozulur, diğerleri ise neredeyse yeni kalabilir. Alıcı, ikincil piyasadan yedek parçaları alırken arızalı sahte ve tamamen yıpranmış parçaları değerlendirmesi gerekir.

Modern teknolojinin mekatronik sistemi çok önemlidir. Mekatronik, tek bir düğümün mekanik, elektronik ve bilgisayar bilimleri bağlanan bir teknolojidir. Örneğin, program kodu, fren veya iletim için belirli bir kuvvet için bir elektrik sinyali iletmek için bir komut içerir. Parça ve montajlar bu tür seçimi çok yetenekli mekaniği ve sürücüleri olması gerekir ve bu süreç teknik anlayış gerektirir.

Ayrıca, sadece bir markaya uygun olan bileşenler ve düzeneklerinin yedek parçaları artmaktadır. Bazı karakterler (harfler, sayılar) endeksli olmuş ve işaretlenmiştir. Bu nedenle parçaların aranması hatasız olmalıdır.Kod VIN veya ana makinenin seri numarası kullanılır.Bazen, yedek parçaların üreticileri genellikle belirtilen yedek parçaların çeşitli markalar ve modeller için yedek parçalar temin etmektedir. Bununla birlikte, özellikle yedek parçaların aranması ve tamir edilmesi için deneyim gerekmektedir.

Bir yedek parça almadan önce sadece parçanın hakkında bilgi değil, satıcının hakkında da bilgi almak gerekmektedir. Yedek parçaları başka bir ülkeden almak isterseniz, uluslararası pazarda kendini kanıtlanmış satıcılardan almaya dikkat etmelisiniz. Genellikle satıcılar birçok işlem yapar(örneğin, arama, seçimi, hizmet düğümleri veya elementler), ve motor gibi önemli parçalar için, yapılan testler garanti vermektedir.

ilan
Seit 1978

Engines

Transmissions

Axles

Cab spares

Spare parts for MAN and Mercedes-Benz trucks

Webasto service center for trucks

Service and Repair

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.