Volvo


Tarih

Volvo üretimi, İsveçli mühendisler tarafından 1927 yılında başlamıştır. Her şey Cabrio ÖV4 "Jakob" ile başladı, ancak önümüzdeki üç yıl şirket için çok yoğun geçti. 1930'ların başında şirket, üç serisi kamyonlar ve Penta ile piyasaya girdi. 1931 yılında oldukça popüler olan LV66 ve LV68 modelleri ortaya çıktı. 1934 yılında ilk B1 serisi otobüs üretildi. Buna ek olarak, Volvo şirketi, 1930 yılında premium otomobil ve 1940 yılında daha gelişmiş ve yolcu SUV üreticisi olarak kendini tanıttı.

Savaş sonrası dönemde, Volvo şirketi, aydınlatma, yakıt yanma yenilikler, enerjinin verimli ve güvenli teknoloji üreticisi olarak piyasada kendini konumlandırmak için devam etti. Mühendisler motor gücünü artırmak için geliştirmeye devam etti. 1970 yılında en güçlü olan Volvo A889 kamyonunu üretti. Tarım makinelerin üretimi için birim inşaat ve versiyonların alanında T650 traktör modeli ile başarıya ulaşmıştır. Buna ek olarak, özel bir teknik LM845 yükleyici ve SM463 logger tarafından geliştirilmiş oldu. Bu segmenti geliştirilmesi, Volvo ekskavatörler ve tekerlekli yükleyiciler üretimi için Avrupa üreticilerinden daha üstün oldu.

2000'lerin başında, endişe departmanı, araba üretimini reddetti ve sattı böylece büyük ve güçlü makineleri üretmeye başladı. Şu anda, Grup Volvo şirketi, ikinci büyük kamyon üreticisidir. Bu üç tümen Renault Trucks, Mack Trucks Inc. (Amerikan kamyon üreticisi) ve doğrudan kendileri Volvo Trucks.

Volvo kamyon ve traktörleri

Bugünlerde Volvo şirketinin 13 modeli vardır, bu modellerin FH, FMX, FM, FE, FL serileri vardır. Yanı sıra hibrit gaz ve dizel motor modelleri bulunmaktadır.


Volvo FH

Volvo FH
Volvo FH

FH serisi, 25 yıldır üretilmektedir. Ağır kamyon 540 - 750 beygir gücü arasında değişen motor 16 litre dizel motor D 16 amiral gemisi olan 3550 N / m dönme momenti ve şanzıman kutusı I-Shift ile donatılmıştır. Müşteri üç modifikasyonlar kabinlerinden birini seçebilir. Seri ve uzun şasi sipariş edilebilir.

Aktif ve pasif güvenlik, Volvo kamyonların özelliğidir.Taksiden görünümü maksimum görünürlük ve yol izleme sağlar. I-Park park ederken ek olarak, kamyon ek sistemleri ile donatılmıştır sürücüye yardım eder.

FH 16 modelleri, cerli ile donatılmıştır. Ağırlıkları 70 ve 100-180 ton olabilir. Yeni FH serisi, daha ekonomik motorlar ile donatılmıştır. Kabinlerde konfor arttırıldı. Buna ek olarak, D 13K motorları EURO 6 sınıfına uygundur.


Volvo FMX

Volvo FMX
Volvo FMX

Model FMX, özellikle inşaat çalışmaları için tasarlanmıştır. Bu formüllerin dingil mesafesi 4×2, 4x4, 6×2, 6×4, 6x6, 8×2, 4×8 veya 8x6 olabilir. Beygir gücü 330 –540 arasında değişir ve D11 veya D13 motorları ile donatılmıştır. Tekerlikler dişli olduğu için bu kamyonlar 100 tona kadar bir ağırlığa sahiptir. Bu model, çok dayanıklı, küçük alanlarda tüm devir eksenleri için dinamik direksiyon Tridem adlı tasarım ve havalı süspansiyon ile donatılmıştır. Kamyonların inşaat için kabinleri ve aydınlatma sistemleri vardır.


Volvo FM

Volvo FM
Volvo FM

FM modeli kamyonlar oldukça ağırdır. bölgesel ve uzun mesafe taşımacılığı için tasarlanmıştır. 500 beygire kadar motorlar ile donatılmıştır. Şanzıman I-Shift ile o toplam kütlesi 70 tona ulaşır ve dişli tekerlikler ile 120 ton olabilir. EURO 6 egzoz standartlarına göre ve rahatlık ve sürüş güvenliği için birçok ek seçenekleri ile donatılmıştır.


Volvo FE

Volvo FE
Volvo FE

FE modeli, evrensel kamyonlardır. Bu hafif ve orta taşıma için bölgesel ve kentsel bölgede uygundur. Küçük işletme ve inşaat için idealdır. Onun ağırlığı 18 ila 26 ton arasında olabilir. Tam tekerlek dişli ise ağırlığı 44 tona ulaşmaktadır. Kamyonlar, 240 - 340 beygir gücü motorlar ile donatılmıştır. Kamyon, yataklı kabin ve traktör gibi bir iskelet ile donatılmış olabilir.


Volvo FL

Volvo FL
Volvo FL

Volvo FL modeli, kentsel ortamlarda malların taşınması için düşük ya da orta tonajlı kamyondur. Kamyonlar, 240 - 290 beygir gücü motorlar ile donatılmıştır. Kamyon entelektüel transmisyon Volvo I – Sync ile donatılmış olabilir. Volvo FL otomobillerin gün, lüks ve koltuklu kabinler ile kullanılmaktadır. Tek sahne ve tekerlek redüktörleri tontoplam ağırlığı 32.5 - 40 tona kadar artırabilir. Ergonomi, bu modellerin avantajıdır. Kabin, sürücü ve yolcuların hızlı biniş ve inişi için yapılmıştır. Otomobil, kentsel yollarda manevra kabiliyetini sağlamak için yeterli güç ve dönme momenti ile donatılmıştır.


FE ve FL serisi otomobiller, kapalı vücut, bir tank, bir buzdolabı, çöp kamyonu, damperli kamyon ve inşaat işleri için kamyonlar olarak kendilerini tanıtabilir.

Insaat malzemeleri Volvo

Volvo Construction Equipment Bölümü, 1954 yılından beri mini yükleyiciler, boru döşeme, lastikli yükleyiciler, tekerlekli ekskavatörler, silindirler ve asfalt silindirleri, ekskavatörler, belden kaya kamyonları, motorlu greyderler, döşeme, biçerdöverler gibi inşaat makineleri üretmektedir.

Ekskavatörler, tekerlekli ve paletli şasi ile donatılmış olabilir. Paletli şası ile olan 71.7 ton ve tekerlekli şası ile olan 25.6 tona kadar ulaşabilir.

Tekerlekli yükleyicilerin motor gücü 63kW ve ağırlığı 5 tona kadar olabilir. Onlar büyük bir kabin ve evrensel bir Volvo düzine türleri için hızlı bir bağlama ile donatılmıştır.

Tekerlekli yükleyiciler, inşaat ve tarımda kullanılabilir. Onlar, 115 - 397 kW motorlar ve 1,7-12,7 m3 kepçe kapasiteli bir kova ile donatılmıştır. Hidrolik ekipmanlar çeşitliliği özel ihtiyaçlara göre uygun bir yükleyici üretebilir.

Kazıcı yükleyicileri, hafriyat işlemleri, ağır kaldırma, yükleme için kullanılmaktadır. Volvo Care Cab kabinler ve 62 ve 73 kW motorlar ile donatılmıştır. Çalışma ağırlığı 7080 - 9800 kg arasında değişmektedir.


Volvo Otobüsleri

Volvo otobüs şirketi, kentsel alanlarda şehir içi otobüsler için ekonomik ve çevre dostu motorları üretmektedir. Mühendislerin gelişmeleri tarafından Volvo otobüsleri konfor, yolcu güvenliği ve sürüş konforuna göre daha popüler oldu. Yani, şehir içi otobüsler tek hibrit motorlar ile donatılmıştır. Onlar ise % 50'ye kadar daha az yakıt kullanır. Tur otobüsleri, EURO 6 ve otomatik Volvo I-Shift motorları ile donatılmıştır. Bu ise yolculuğu ekonomik ve kullanışlı yapar.

Şirket, toplu taşıma Bus Rapid Transit yeni düzenleme ilkesi bir liderdir. Bu kapasitesini otobüslerin eklemli bölümleri kullanılmasıdır. Şehir içi otobüslerin sık sık melez sürücü, elektrik motorları ve metan kullanılan motorları kullanmaktadır.

Comments

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.