Tarım araçları


Türü
Ayrıca bkz:

Modern tarım teknolojisi, çalışmalarını en yüksek düzeye makineleştirerek işlemleri yapmak için geliştirmiştir. Bu üretim birimin toplam maliyetini azaltmak ve üretim sürecini hızlandırmak içindir.

Tarım araçları, görevlerine göre tarım makineleri (biçerdöver, traktör, pulluk, vb), hayvancılık makineleri ve kereste tekniği olarak ayrılabilir.

Tüm tarım işlemlerin çoğu, traktör kullanmaktadır. Esneklik, asma ekipmanları için PTO ve römork taşımacılığı için bağlama ekipmanları onun avantajıdır.

Yaklaşık 100 beygir gücünde olan kompakt boyutlarlı orta traktörler en yaygınıdır. Bu çiftliklerin sınırlı alanlarında, orman alanlarında,yollarda ve bahçelerde kullanılmaktadır.

Asma ekipmanları:

  • pulluklar, tırmıklar, toprak işleme için kullanılan kültivatörler;
  • toprak gübresi ve kimyasal püskürtme için teknikler;
  • ot biçme,hazırlanması ve hasat için teknikler.

Bağımsız hareketli hasat tekniği, biçerdöverler ve balya makineleridir. Modern biçerdöverler, yüksek teknolojili kapalı ve klimalı kabinli bir tarım makinesidir. Kabinde bulunan kumandalar, uzaktan izleme olanağı sağlar ve fonksiyonel elemanın herhangi bir hatasını düzeltir. Temizlik ve tahıl kayıplarını en aza indirmek için biçerdöverler en önemli araçtır.

Tarım ekipmanlarının en önemlisi asma ekipmanlarıdır.Güç genellikle hidrolik yüksek basınç hortumu vasıtasıyla aktarılır. Reaksiyon hızı ve güvenilirliği onların en önemli özellikleridir.

John Deere, Case, Claas, Deutz, Fendt, New Holland gibi markalar pazarlarda lider markalar olarak yer almaktadır.

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.