Renault


Renault Trucks Volvo Trucks`un bir bölümüdür.

Tarih

Renault şirketi, 1889 yılında Paris'te Louis ve Marcel Renault kardeşler tarafından kuruldu. 1900 yılında şirket düşük tonajlı kamyon üretimine başladı. 1906 yılında Marius Berliet tabanlı tek silindirli benzinli motor ile ilk kamyonu geliştirdi. Birinci Dünya Savaşına kadar Renault başlangıcı kamyon üreticisi olarak kendini kabul ettirdi ve Rus ordusuna teslim etti. Buna ek olarak, Renault ve Berliet ağır tankların oluşturulmasında yer aldı.

1923 yılında Renault yollar için traktör üretti ve 1928 yılında dizel motor ile donattı. İkinci Dünya Savaşı sırasında ve sonrasında otomobiller için yük taşımacılığı talebinin gelişimini teşvik etmiştir. Berliet küçük tasarım şirketini geçti ve 1957 yılında T100 ağır kamyon üretti.

Bir birim Renault Véhicules Industriels kurulması, 1978 yılında oldu. Renault şirketi, 1983 yılında Dodge Avrupa'yı ve 1990 yılında Mack otomobil üretmek amacıyla önemli bir fabrika kurdu. Aslında 1983 yılından beri Renault kamyonları modern yapmaya başladı. 2001 yılında şirket Volvo Trucks şirketine kamyon üretimi için birimi (Renault Véhicules Industriels) sattı ve 2002 yılından bu yana Renault Trucks şirketidir.

Renault Trucks

Renault Trucks ana üretimin ana bölümü traktör Premium Route`dur.

Kamyonlar için çevre standartlarını zorlaştırdığı için, Renault Trucks kamyon sersini yeniledi.


D, Midlum, Premium Distribution

Renault D
Renault D
Renault Midlum
Renault Midlum
Renault Premium Distribution
Renault Premium Distribution

Renault Midlum ve Renault Premium Dağıtım, malları taşıması için düşük tonajlı kamyonlardır. Toplumsal programların tarafından kullanılmaktadır. Euro-6 D serisi motorları ile donatılmıştır.


T, Premium Route, Magnum

Renault T
Renault T
Renault Premium Route
Renault Premium Route
Renault Magnum
Renault Magnum

380 ve 520 beygir gücü ile Renault Premium Route ve Renault Magnum Euro 5 motorları ile ve Renault T olarak satılan uzun menzilli kademeli paralel ve iki versiyonu lüks modellerdir.


K, C, Kerax, Lander

Renault K
Renault K
Renault C
Renault C
Renault Kerax
Renault Kerax
Renault Lander
Renault Lander

250 - 320 beygir gücü arasında değişen motorlar ile iki sürümlerinde C serisinin yerini inşaat kamyonu Renault Lander ve Kerax segmentinde ve 380 - 520 beygir gücünden, 380 - 520 beygir gücü ile K serisi motor kapasitesi ağır yükler içindir.


Minibüs ve kamyonetler Renault

Renault Kangoo
Renault Kangoo
Renault Trafic
Renault Trafic
Renault Master
Renault Master

Temel modeller takip eden ve yolcu otomobilleri ve minibüsler:

Renault Kangoo, yolcu ve küçük yüklerin taşınması için kullanılan küçük bir arabadır.

Renault Trafic ve Renault Master, yolcu ve yük taşımak için donanımlı olabilir. Bu modellerin temelinde, küçük boyutunun farklı tipleri ile herhangi bir kamyon ve gövdenin (taşıyıcı) olarak mevcuttur.


Otobüsler Renault

Renault Buses bölünme, İrisbus adlı bir holding şirketidir. Otobüslerin üretimi küçük bir kısmını alır.

Çeşitli versiyonları 1995 yılından bu yana üretilen ve şehir içi otobüs Agora serisi 100 yolcu kapasitelidir. Modeller, iki ve dört kapılı versiyonu olabilir.

Ares serisi, 53 koltuk ile 12 metreye kadar uzundur. Bu 340 beygir gücü için bir dizel motor ile donatılmıştır ve manuel vites ZF.

Iliade serisi, 18 tona kadar tam kütle ile ve bu teknikle 51 kişiye kadar taşıyabilir. 340 beygir gücüne kadar motor ile donatılmıştır.

Comments

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.