Mercedes-Benz


Stuttgart (Almanya) karargahı ile uluslararası otomotiv şirketi Daimler AG içinde Mercedes-Benz marka.ikinci büyük kamyon satışı yapan firmadır. Daimler AG otobüs, motor üreten ve finansal hizmet vermektedir.Aşağıdaki bölümleri içerir:

  • Mercedes-Benz Cars Group: markalarından Mercedes-Benz, Mercedes-AMG, Smart altında otomobil üretim yapmaktadır.
  • Daimler Trucks Grup: ağır kamyon ve otobüsler, markalar Mercedes-Benz altında motorları üretmektedir. Buna ek olarak, Kuzey Amerika bölümü Daimler Trucks Kuzey Amerika LLC Freightliner, Detroit Diesel, Sterling Trucks, Thomas Built Otobüsler, Western Star Trucks gibi dünyanın önde gelen markaları ile Kuzey Amerika'da büyük ağır kamyon üreticisidir. Kamyon ve otobüs üretimi için grup aynı zamanda Mitsubishi Fuso Truck and Bus şirketini kapsamaktadır.
  • Mercedes-Benz Vans Group: marka Mercedes-Benz altında hafif kamyonların üretimi yapmaktadır.
  • Daimler Buses Group markalarından Mercedes-Benz, Orion Otobüs Sanayi, Setra altında otobüslerin üretim yapmaktadır.

Buna ek olarak, Daimler Financial Services, Mercedes-Benz Bank AG, Mercedes-Benz Finans, Kamyon Finans, Fleet Management GmbH ,Financial Service şirketler ile önemli bölümlerinden biridir.

2013 yılında Daimler AG'nin de BharatBenz, Denza, KAMAZ, Pekin Otomotiv Grubu, Tesla Motors, Renault-Nissan İttifakı hisselerin sahibidir.

Mercedes-Benz markası, büyük, orta, hafif kamyonlar, kamyonet, otobüs, platformlar ve otomobiller birleştiricidir.

Tarih

Mercedes-Benz markasının geçmişi, 1883 ve 1890 yılında iki bağımsız şirket Benz & Cie ve Daimler Motoren Gesellschaft kurulduktan sonra başladı. Önceden ise Benz otomobilleri Benz markası olarak ve Daimler otomobilleri Mercedes markası adı altıda üretiliyordu. 1926 yılından iki şirketin birleşmesinden sonra, araba markası Mercedes-Benz adı altında üretilmektedir. Bu noktadan beri Daimler-Benz AG tarihi başladı. 1944 yılında yıkılmış,1946 yılında yeniden kurulmuştur.

1998 yılında Chrysler şirketi ile birleştikten sonra şirketin ismi DaimlerChrysler AG ve 2007 yılında ise sadece Daimler AG oldu. Ancak, ana marka olarak Mercedes-Benz kaldı.

Mercedes Kamyonları, 1 Ekim 1896 tarihinden beri üretilmektedir. (Daimler Motoren Gesellschaft) 1926 yılından Daimler - Benz 3-5 tonlu kamyon üretmeye başladı. Savaştan sonra kamyonların üretimi genişletilmiştir.

1965 yılından Wört`te (Wörth) üç mödifikasyonlu, yani 6-11 ton, 8-15 ton ve 15-22 ton toplam ağırlığı ile, kübik kabinli kamyonlar üretilmeye başlandı. 1998 yılından Actros, Atego, Axor, Antos ve Arocs modelleri üretilmektedir. 1965 yılından beri üretim başlıca yer son montaj modeller Actros, Atego, Axor, Econic, Zetros ve Unimog yürütülmektedir. Alman ѐ Hg (Wörth), kalır. 2012-2013`e kadar tüm modeller yükseltilmiştir ve onlar ikinci nesil olarak ortaya çıkmıştır.

Mercedes-Benz Atego
Mercedes-Benz Atego
Mercedes-Benz Actros
Mercedes-Benz Actros
Mercedes-Benz Antos
Mercedes-Benz Antos
Mercedes-Benz Arocs
Mercedes-Benz Arocs
Mercedes-Benz Unimog
Mercedes-Benz Unimog
Mercedes-Benz Zetros
Mercedes-Benz Zetros
Mercedes-Benz Econic
Mercedes-Benz Econic

Atego

Model Atego, 6.5 - 15 tona kadar 90 - 240 kW kapasiteli, beş ve altı-ileri şanzıman kapasiteye sahip olan, dört ve altı silindirli motor ile donatılmış 904 ve 906 serisi hafif bir kamyondur.

Actros

Model Actros, Mercedes-Benz kamyonlarından ağır bir kamyondur. Model, 1996 yılından beri üretilmektedir. 2011 yılında bu traktörlerin ikinci kuşağı geldi. 1996-2011 ylında, birinci nesil 230 - 480 kW kapasiteli 41 tona kadar motorları ile donatılmıştır. Ikinci nesil ise EURO 6 sınıf 175 – 460 kW kapasiteli ve 44 tona kadar motor ile donatılmıştır. Kamyonlar, otomatik şanzıman Mercedes PowerShift3 ile donatılmıştır.

Axor, Antos, Arocs

Axor modeli, Actros ve Atego arasında bir orta görev kamyondur. 170 - 315 kW altı silindirli motor ile donatılmıştır. Bu, kentsel ve bölgesel döngüsü için tasarlanmıştır. Toplam ağırlığı 18 ila 26 ton arasında değişir.

2012 yılında, Euro 6 motorları ile donatılmış Antos ve Arocs modifikasyonları üretildi. Model Antos, ağır yüklerin dağıtımında kullanılmaktadır. Model Arocs, ekleri ve özel lastikler ile belediye faliyetlerimde ve tarımda sektöründe kullanılmanılmaktadır.

Unimog

Unimog modeli, dört tekerlekten çekiş ile hafif tonajlı kamyon yada "Universal-Motor-Gerät"'dır. Bu, yollar dışında tarım, belediye ve inşaat hizmetleri, askeri uygulamalar ve diğer alanlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Zetros

Zetros modeli, ağır off-road kullanımı için özel bir kamyondur. Bu 4x4 yada 6x6 tekerliği olan bir kamyondur. 2008 yılında model Paris Motor Show'da tanıtılmıştır.Bundan sonra, ana müşteri olarak Bundeswehr`di (Alman silahlı kuvvetleri). bir dizel motor OM 240 kW ve 9-vitesli manuel şanzıman 7,2 litre kapasiteli 926 LA hacmi ile standart olarak donatılmıştır.

Econic

Econic modeli, araçlar veya havaalanları için Sachsenring AG tarafından tasarlanmış bir kamyondur. Toplam ağırlığı 18-26 tondur. Bu model, bir gaz ya da hibrid motor ile donatılmış olabilir.

Comments

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.