Kamyonlar


Kamyon: malları taşımak için tasarlanmış bir araçtır. Kamyonun oldukça geniş bir kavramı vardır ve kamyon traktör, ticari araç, otomobil, pick-up gibi araçların özelliklerini taşır. Kamyonun parçaları çekici bölümünden ve yükleme platformundan oluşur. 7.5 ton ağırlıkta olan çıkarılabilir kamyon platform ile bir kamyon düşünün. Kamyonlar temel sınıflandırma yüklerine göre oluşur:

  • Brüt araç ağırlığı ile hafif ticari kamyon 7.5 ila 15 ton: Renault Master, VW Crafter, Mercedes-Benz Sprinter;
  • 15 ila 40 ton brüt araç ağırlığı ile orta görev kamyonları: Volvo FL, kentsel ve bölgesel ulaşım için tasarlanmış FE;
  • Volvo FMX, Renault C, Iveco Trakker: ağır inşaat projeleri için tasarlanmış 40 100 ton, brüt araç ağırlığı ile ağır kamyon;
  • Ağır topları, 100 ila 400 ton toplam kütlesi ile, damperli kamyonlar: BELAZ 7560, 7571, Cat 797F.

Hedefe bağlı olarak yükleme platformları, açık, kapalı, tilt, yalıtımlı buzdolabı gövdesi, hem de damperli kamyon gibi yapılabilir. Kamyon tehlikeli sıvıların taşınması için özel tanklar ile donatılmış olabilir. Dingil kamyon, motor gücü ve kamyonun hedefine bağlı olarak, 4x2 den 8x8 arasında olabilir. Yani, kariyer veya dökümü damperli kamyon daha fazla dingil mesafesi 4x4, 6x4, 6x6, 8x6 ile donatılmıştır.

Aracın şasi veya çerçeveleri aşınmaya dayanıklı, darbeye dayanıklı metalden yapılmış ve bir pas önleyici kaplama veya nonoceramic ile kaplıdır.

Özellikle vites ve şanzımanla kamyonun güç iletimi sağlanır. Kentsel ve dağıtım modelleri dönme momenti şehirde manevra yapmamıza olanak verir.

Damperli ve inşaat kamyonlarının dönme momenti herhangi bir ortamda kullanılmak için oran arasındaki küçük aralıklarla, yüklü yokuş aşağı ya da off-road ile tasarlanmıştır. Sürücü akslar konvansiyonel ve göbek hem de azalma ile donatılmış, yarı yarıya toplam ağırlığını arttırmaktadır.

Anti-geri tepme sistemleri, kendinden ayarlı farlar: yolda veya pasif ve aktif güvenlik sistemleri ile donatılmış bir kentsel kamyonlarda kullanım içindir. Buna ek olarak, modern kamyon yatağa vites kolu ile sürücü kabini için konfor ve ergonomi tüm gereksinimlerini karşılar.

ilan

говорим по-русски

www.dingemanse.nl

+31 164612460

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.