ilan

говорим по русски

www.dingemanse.nl

+31 164612460

Dorseler


Dorseler, çeşitli yüklerin taşınması için römorklar gibi bir araçtır. Bu çekici taşıt üzerine pivot ile ön platforma sele aksı ile bağlıdır ve destek platformun bir ön kısmı ile donatılmıştır. Böylece, ağırlık traktörün aksına aktarılır. Tasarımında mevcut olan parçaları(«konik») vardır ve bunların üzerinde bağlantısız ön kısm bulunur.Treyler şasi ve yük bölümlerine ayrılabilir.

İlk bölüm bir süspansiyon, şasi, aksdan oluşur. Onların kapasitesi hız ve istikrara bağlıdır. Modern yarı römorklar hava yastıklar ile donatılmıştır. Onlar yoldaki tümsekleri itfa eder, ve dolayısıyla mal güvenliğini garantiye almış olur. Yük, tüm yarı eksenine ve toplam etkin kütlesine bağlıdır. Şasi veya çerçeve önemli bir yapısal elemandır. Bu elemanlar tamiri kolay yapmak içindir. Çerçeve ayrıca katı madde olduğu için sertlik ve dayanıklılık artar. Şasi dayanıklı ve korozyona dayanıklı bir tabaka ile kaplıdır. Yarı romörklar üreticileri şasi bileşenlerinin kendi tedarikçisini seçme eğilimindedir.

Büyük çeşitlilik yük bölümünde temsil edilmektedir. Uygulamaya bağlı olarak, bu çelik, ahşap ve plastik olabilir. Genellikle zemin yada çerçeve, çerçeve, yalıtım katmanı, bir sabitleme aygıtı (örneğin, lastik yada halka) cihazları, boşaltma-yükleme, iç çerçeveler gibi yapısal unsurları vardır. Platform ayrıca tankları veya depoları ulaşım yakıtları için, sıvıları (örneğin, amonyak) taşıyabilir.

Yarı römorkun üretiminde kullanılan malzemeler kullanım amacına bağlıdır, örneğin sıcaklık değişiklikleri, ağır ve hantal yük ekipmanları , vb duyarlı ürünler içindir. Yani, yükü korumak için eğim kapalı karoser kullanılabilir. Yarı römorklar damperli kamyon gibi yük taşımacılığı ve yüklerin boşaltılması için yapılandırılmış olabilir. Ekskavatörler veya teknik taşınması için düşük yükleyici özel bir türüdür.

Traktörün aksine yarı römorklar basit bir yapıdadır ve sipariş yapılmak üzere birçok firma tarafından üretilmektedir. En yaygın seri üreticileri Krone, Kögel, Schmitz, Van Hool dur.

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.