ilan

STILL Used Equipment

Manufacturer approved quality at a low price

+ Sensibly designed equipment

+ Profitable leasing

+ Warranty

+ Immediately available

Wide range of products

Depo ekipmanları


Lojistik hizmetleri ve çok fonksiyonlu depo, depolama donanımları inşaat gelişimi ile depo ekipmanları yüksek manevra kabiliyeti, çevre dostu ve yönetimi kolay olması gerekmektedir. Mümkünse, daha fazla yük taşıması, daha az yakıt yada enerji kullanması, uzun ömürlü, ergonomik olması ve aynı zamanda

“warehouse management system “ (WMS) adlı elektronik depolama sistemine entegre edilmesi gerekir.

Gerekli zamanda ve yerde depo ekipmanları hakkında bilgi sağlamak depoların amacıdır. Bu amaçlar için, forkliftler, teleskopik yükleyiciler ve yan devirmeli yükleyiciler, konteyner istifliyeciler kullanılmaktadır.

Forkliftler ve teleskopik yükleyiciler çok önemlidir. Yük kalktığında, iletilen kuvvet ön çatal yapısına geldiği için makinelerin adları bu şekilde olmuştur. Dolasıyla, maksimum verimlilik ve kauçuk lastikleri ile yük güvenliğini sağlanmaktadır.

Forklift gibi modeller, dizel, benzin veya elektrik motorları ile donatılmıştır. Bu yükleyiciler, egzoz gazı yaymaz ve içeride kullanılabilir. Ancak, motor gücü, dizel veya benzinliden daha zayıftır. Dizel kamyonun gücü 40 kW'a kadar ve çekiş motorların gücü yaklaşık 10 kW`dir. Nominal kapasitesi 1,000 ila 10,000 kg arasında değişir. Modellerin standart kaldırma yüksekliği yaklaşık 3000 cm`dir.

Yan devirmeli yükleyiciler ve forkliftler arasındaki fark yan yerde forklift çatal tasarımı ve iki platformdur. Genellikle uzun yükler, çelik sac, sunta, makine ve teçhizat, şaftlar, kablo makaraları için kullanılmaktadır. Bu yükleyicilerin yük kapasitesi yaklaşık 50 tona ulaşmaktadır. Makine raylarda veya serbest hareket edebilir. Sessiz ve çevre dostu, içeride kullanılabilmek bu motorların farkıdır.

Teleskopik yükleyiciler de yükleri kaldırma ve tutma için çatal tasarımına sahiptir. Ancak, kaldırma mekanizması burada teleskopik oktur. Nominal yük yükleyici kompakt sınıfı 8 metre kadar kaldırma yüksekliğine ulaşır ve yaklaşık 3500 kg`dır.

Bunlar depolarda en çok yararlı onlanlarıdır. Bunlar, elektrik motorları ile donatılmış olabilir. Daha güçlü yükleyiciler 10 metreye kadar bir yük kapasitesi ile yaklaşık 12 ton kaldırma kapasitesine sahiptir. Bu tür modifikasyonlar ,için daha fazla alan olması gerekir.

En yaygın depo firmaları arasında Caterplillar, JCB, Jungheinrich, Kalmar, Komatsu, Linde, Manitou, Merlo, Mitsubishi, Still, Toyota.

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.