Atık toplama taşıtları/ özel amaçlı taşıtlar


Kamusal olarak kullanılan ekipmanlar, yollar, kablo ve telefon hatları,elektrik hatları gibi diğer altyapı,yaşam alanlarında kullanılmaktadır.Araçlar yada bir bütün olarak makineler işlevlerine göre sınıflandırılmıştır : çöp toplama , temizlik ve sokak temizliği , işleme ve talaş ağaçlar , katı veya sıvı belediye atıklarının uzaklaştırılması. Konfigürasyon , ekleri ve özel ekipman ,birincil ve ikincil sürücü türünü hemde güç ünitesinin gücünü değiştirir.Kanalizasyon şebekelerinin temizliği , kirli su makineleri pompalama , sulama ve yıkama , acil onarım makineleri , sıvı atıklar,( vakum süpürgeler dahil ) çöp kamyonları , anti- makine malzemelerinin dağıtımı için , kanallar makineleri , forkliftler için tankerlerinin atık eziciler makineleri vardır . Belirli bir görev olduğunda sorumlu olan ekipmanlar adına özel tasarım için sipariş yapılabilir

Belediye araç çıkışı ve gelişimi sanayi devrimi ve kentsel nüfus artışı ile ilişkili olabilir. Kamusal olarak kullanılan ekipmanların tasarımı, sağlığa zararlı faktörler, hijyen, yol güvenliği gibi sorunlar olduğunda eksiklikler daha sık ortaya çıkar.Mevcut aşamada şehirde kolaylıkla ve manevra kabiliyeti taşımak bir kuraldır ,temel orta tonaj veya hafif yük kamyonları, bunun için kullanılır .

Çöp kamyonları platformu kamyonlarını MAN TGS , Volvo FM , FL, DAF 75 , Mercedes Benz Atego gibi markalar üretmektedir. Onlar 6x4 , 6x6 , ve 230 ila 330 hp dizel motor ile donatılmıştır. Onların kapasitesi yaklaşık 15 tondur .

Toplumsal makinelerin diğer yaygın türü sokaklarda temizlik için kullanılan makinelerdir. Onların teknik özellikleri çok farklıdır bu farklar ise şunlardır : motorların gücü 200 beygire kadar ile 10 ton kapasitelidir. Bir ayırt edici yapısal özelliği ise temizlemek için çöp konteyneri vermektedir.Cepheden askıya dairesel fırça yer almaktadır . Bu fırçalar da kamyonun ortasında enine yerleştirilmiş olabilir.

By clicking any link or object on this website, you unconditionally agree and authorize us to process your personal data, including the use of cookies and other tracking technologies. It is implemented to enhance and personalize your experience on this website, other our websites and websites of third-party advertisers cooperating with us. Our partnering companies may also store cookies on your device or use similar technologies to collect and process the personal information. Learn more about how we treat your private information.